9Přebíraná

Pravidla hry:

Ke hře potřebujete nějáký provázek, gumu, motouz, cca 1 m dlouhý, poté jeho konce spojte uzlem. Natáhněte dlaně a provázek kolem nich z každé strany obtočte. Za pomoci prostředníků vytáhněte středy a máte hotovo. A teď už vám jen zbývá sehnat nějakého šikovného spoluhráče.:-) Ten musí prsty uchopit všechny spoje, a poté přetáhnout provázek z ruky horem nebo také spodem (to bývá obtížnější). Pomůžete mu, když prsty trochu roztáhnete. Nejlepší je malíky podebrat spodní čtyři pásy a palcem poté kraje. Opravdu stačí jenom trocha šikovnosti a vše se zaručeně povede. Opakovat pak můžete celý postup podle libosti.

 • 1. KOLÉBKA
  Přebírání začíná kolébkou, tu získáme tak, že na jednu ruku navlečeme provázek. Obtočíme si ho kolem ruky a pak totéž uděláme i na druhé ruce. Prostředníček jedné ruky prostrčíme pod provázkem na dlani druhé ruky. A pak totéž uděláme i na druhé ruce. Roztažením rukou napneme provázek Máme kolébku.
 • 2. DOPIS
  Ke kolébce přistoupí druhý přebírající, uchopí každou rukou provázek v místech, kde se kříží. Ruce s uchopeným provázkem od sebe oddálí tak, aby byly vně rovnoběžných bočních pramenů mezi oběma dlaněmi. Otočí ruce dlaněmi a prsty nahoru a podebere jimi tyto boční prameny. Ruce od sebe oddálí a tím přebere provázek od prvního hráče. Vznikl Dopis.
 • 3.VODA
  První hráč uchopí oběma rukama překřížení bližší delší straně. Vede je horem směrem ven. Podebere rovnoběžně prameny. Roztáhne ruce od sebe a přebere provázek od druhého hráče. Tak vznikla voda.
 • 4. OBRÁCENÁ KOLÉBKA
  Druhý hráč uchopí pravým malíčkem, levý vnitřní pramen a přetáhne jej na pravou stranu. Totéž udělá i levou rukou. Malíčky roztáhne provázek tak, aby mezi malíčky a rovnoběžnými prameny vznikl prostor pro prsty. Palcem a ukazováčkem tyto boční prameny na obou stranách podebere. Ruce roztáhne a přebere provaz. Až provaz pustí první hráč a druhý obrazec napne, vznikne obrácená kolébka, obrazec podobný úvodnímu, ale je vzhůru nohama.
 • 5. OBRÁCENÝ DOPIS
  První hráč palcem a ukazováčkem opět uchopí překřížení na obou stranách. Táhne provázek do boku. Pak vnějškem okolo bočních pramenů a horem vsune prsty mezi tyto boční prameny. Roztáhne palec a ukazováček od sebe, napne provázek. Přebere jej a dostane obrácený dopis - obrácený proto , že tento drží z vrchu, zatímco první držel zdola.
 • 6. OKO
  Druhý hráč uchopí shora překřížení na delší straně. Vede je horem ven. Prsty vnějškem okolo bočních rovnoběžných pramenů zasune mezi ně zdola. Přeber provázek , ruce roztáhne a získá tak oko.
 • 7. POŠTOVNÍ SCHRÁNKA
  První hráč uchopí provázek shora v místě vícenásobného překřížení. Postupně ruce roztahuje, až druhý hráč může své ruce vysunout. Pak vznikne obrazec, jehož jméno mi není známo, přeci jen mám dětská léta již delší dobu za sebou :-) Znáte-li je, dejte mi pak vědět.
 • 8. PAVOUK
  První hráč přebere provázek shora v místech, kde se kříží delší strany. Otočí ukazováčky a palce směrem nahoru. Ruce roztáhne až do napnutí provázku, vznikne pavouk.
 • 9. OBRÁCENÉ OKO
  Druhý hráč uchopí horem překřížení. Ruce otočí prsty nahoru a zespodu je zasune mezi prostřední rovnoběžné prameny. Roztahuje ruce a přebírá provázek od prvního hráče. Vznikne oko.

S přebíracím provázkem si užijí spoustu legrace nejen děti, ale i dospělí, kteří se rádi vrátí do svých mladých let.

Hezkou zábavu!

Partneři

TřebíčKofolaDobrá vodaMattoniZonGadaproRádio KrokodýlMartina MašováPavel RybníčekParty Factory czZnojemský týdenReklamní agentura MeropePetr ŠvarcIdealboxMotusRetro muzeum PrahaOriginal Trebic Whisky BarOriginal Trebic Whisky Bar VejtraPremierKateRingHSTFOŠ1.SC Znojmo mládežOrli ZnojmoAtrakce Jung a spol.Obchdní dům DyjeCorso Kulinárium Cafe Demaris Mad Cat Dermacol BBK Fitness Znojmo Pribináček Agentura Bravissimo Rose Clothes Fin Real invest True Agency Security Cyklo Kučera Lady Fit Kiss rádio Pizza od Bubáků Automyčka Kytka

Máte zájem stát se partnery našeho projektu? Máte zájem o vstupenky pro vaše zaměstnance? Kontaktujte nás!