Historie

2. ročník / 2022

Retro časy se vrátily do Třebíče. Také druhý ročník zábavného rodinného festivalu Zpátky v čase se konal na třebíčském koupališti Polanka. Úderem 12 hodiny jsme přivítali první návštěvníky, kteří se balónkovou bránou rozhodli vrátit o pár let ZPÁTKY V ČASE a užít si odpoledne plné hudby, smíchu a zábavy. Zahájení festivalu se úvodním slovem opět ujala organizátorka a autorka celého projektu, Martina Mašová. Předpověď počasí nad Třebíčí ukazovala pěknou porci bouřek, nicméně skutečné počasí bylo na plovárně parné až do večera. Koho sužovalo vedro, mohl využít několika bazénů či tobogánu. Kdo dal přednost retro hrám, měl se rozhodně na co těšit.

Tradičních 8 soutěžních disciplín jako například: Honzo, vstávej!, balónová a švihadlová školka, skákání panáka či přes gumu, cvrnkání kuliček, céčka nebo cukr, káva, limonáda, letos doplnila přebíraná a na příští rok určitě přidáme další. Jakou, to je zatím překvapení. Z hlouby paměti bylo třeba oprášit dávno zapomenutá pravidla, nicméně přesně tohle je účelem této akce. Připomenout si dobu, kdy hraní takových her byla každodenní rutina, ale hlavně zábava, na kterou se s nástupem moderní doby zapomnělo. 

Srdce pamětníků musel zahřát pohled i na několik generací, hrajících si společně hry nedávno minulé. Kdo měl již všech 9 disciplín za sebou, běžel si vyzvednout drobné odměny a samozřejmě nesměla chybět ani krásná účastnická medaile! Kromě zmíněných retro her, měly místní sportovní kluby SK Horácká Slavia Třebíč a Fotbalová škola Třebíč, připraveny další sportovní aktivity jako například střelbu na branku či fotbalové "šipky". U pilování techniky asistovali hráči SK HS Třebíč - Matěj Psota, Venca Krliš, obchodní a marketingový manažer klubu Daniel Šlapák a trenér hokejových nadějí Martin Čech. Za FOŠ Třebíč to pak byli Miloslav Bukáček a jeho mladí fotbaloví svěřenci. 

Program na hlavním pódiu odstartovala ukázka spartakiády v provedení taneční skupiny Motus, která návštěvníky přenesla zpět do historie. Pamětníci mohli zavzpomínat, jaké to bylo, když se spartakiáda cvičila v každé škole, školce nebo třeba na vojně. Následovala bublinková diskotéka moderovaná Frantou Minaříkem alias DJ Fanatic, úsměvy na tváři pak vyčarovala kouzelnice Kelly, která diváky o svém talentu přesvědčila, mimo jiné, v soutěži Československo má Talent. 

Do té správné letní retro nálady dostalo diváky vystoupení nizozemské skupiny Twenty 4 Seven feat. Stay-C & Li-Ann. Hity jako „Is it love“ nebo „Take me away“ znají z rádia všechny generace. Koho nerozhýbaly písničky, toho do víru tance vtáhly pohádkové a filmové postavičky v životní velikosti. Velké očekávání všech návštěvníků mělo losování tomboly o hodnotné ceny a vyhlášení nejlepšího retro kostýmu, za který si výherce odnesl pěkných 10 tisíc korun. 

Zábavné odpoledne pokračovalo druhou částí bublinkové diskotéky a originální retro soutěže jako přetáčení audiokazet propiskou, skládání Rubikovy kostky apod.

Zlatým hřebem programu bylo vystoupení skupiny Queenie, mezinárodně uznávané Queen tribute kapely, která i v Třebíči zahrála největší hity Freddieho Mercuryho.

Partneři

TřebíčKofolaDobrá vodaMattoniZonGadaproMartina MašováPavel RybníčekParty Factory czZnojemský týdenReklamní agentura MeropePetr ŠvarcIdealboxMotusRetro muzeum PrahaPremierKateRingHSTFOŠ1.SC Znojmo mládežOrli ZnojmoAtrakce Jung a spol.Obchdní dům DyjeCorso Kulinárium Cafe Demaris Dermacol BBK Fitness Znojmo Pribináček Agentura Bravissimo True Agency Security Cyklo Kučera Lady Fit Kiss rádio Pizza od Bubáků Automyčka Kytka Šikland IGF Alzheimer Centrum Savannah hotel City Taxi Slepčák ZnojmoHorácké autodružstvo TřebíčWivRádio KrajanRichwayNolimit securityPivní lázně ZnojmoBopo Factory GymSpring Wallk

Máte zájem stát se partnery našeho projektu? Máte zájem o vstupenky pro vaše zaměstnance? Kontaktujte nás!